Category: Classical

Zjebani Možgani - Živa Meja - 383 / Kurbenhaus Vaservaga (Cassette)

Posted on by

9 comments

  1. Dec 19,  · Këtë javë do të luhet ndeshja e fundit e fazës së dytë të kampionatit. Skënderbeu do të udhëtojë drejtë Kamzës për javën e të. Mirëpo në takimin hapës të fazës së 3-të, kampionët e vendit do të presin në shtëpi Partizanin kryesues. Mirëpo në këtë sfidë, bardhekuqtë rrezikojnë që .
  2. Gazeta "Neue Zürcher Zeitung" shkruan se BE duhet të ndryshojë qasjen: Të ndryshohen kufijtë dhe nëse palët merren vesh të bëhet edhe shkëmbim territoresh – veriu t’i jepet Serbisë, ndërsa Presheva me rrethinë Kosovës.
  3. Zëri i Amerikës: Kanë kaluar më shumë se dy dekada e gjysmë nga rënia e komunizmit në Evropën Lindore dhe duket qartë se trashëgimia komuniste në këto vende vazhdon të ekzistojë në një formë a në një tjetëwildepofunlauporterpterthehydmendtof.coinfo do ta krahasonit Shqipërinë me vende të tjera të Evropës Lindore në këtë aspekt? Janusz Bugajski: Kjo trashëgimi vazhdon në të gjitha vendet, por në.
  4. Ilustracija/FOTO: Anadolija. Vernici islamske veroispovesti danas proslavljaju Kurban-Bajram. Ovaj praznik je praznik prinošenja žrtve (ovce, goveda), što se tumači kao vid približavanja Bogu pa vernici širom sveta prvog dana žrtvuju svoje najbolje životinje, kao dokaz vere i ljubavi prema Alahu.
  5. Historia e pazakontë e Valbona Çoku Mirakës, ndarja me nënën e babain kur ishte vetëm 1–muajshe, internimi në Lushnjë dhe më pas, ritakimi me babain pas 47 vitesh. Çdo mëngjes.
  6. La Vérité - Madeleine Renaud, Jean-Louis Barrault - Madeleine Renaud, Jean-Louis Renaud Disent Guy B; 積木の部屋 - 麻丘めぐみ* - Best Collection
  7. Shtetet e Bashkuara paralajmëruan aleaten e rëndësishme evropiane, Gjermaninë, mbi kërcënimet në rritje që vijnë nga Rusia, ndërkohë që Berlini përgatitet të shënojë 30 vjetorin e rënies së Murit. .
  8. Në kuadër të Fushatës elektorale për Zgjedhjet Lokale , Aleanca Kosova e Re ka mbajtur sot tubim me qytetarë në Komunën e Novobërdës dhe të Fushë Kosovës. Fillimisht Dega e AKR-së në Novëbërdë ka prezantuar kandidatin për kryetar komune Ramush Mehmeti si dhe listën e asamblistëve për këtë komunë. Mehmeti në fjalën e tij para [ ].
  9. Çdokush përpiqet për të ruajtur formën fizike, ose nëse është nevoja, për të humbur peshë, prandaj kjo është arsyeja pse e gjejmë vazhdimisht veten ‘të ftuar’ për të ndjekur modele dietike të reja, të rindryshuara, të përshtatura, por jo gjithmonë të ekuilibruara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 2 »